Chci jezdit, ne chodit

Pro silniční tretry je typická velká tuhost podrážky, která je ovšem velmi důležitá pro přenos síly z nohou na pedály, dále jejich hladký povrch. Právě proto nejsou vhodné pro běžnou chůzi, jen na krátké a nutné pěší úseky. Obuv musí být lehká, je tedy vyrobena z materiálů, které jí to umožňují, zároveň z tohoto read more ...

Pro silniční tretry je typická velká tuhost podrážky, která je ovšem velmi důležitá pro přenos síly z nohou na pedály, dále jejich hladký povrch. Právě proto nejsou vhodné pro běžnou chůzi, jen na krátké a nutné pěší úseky. Obuv musí být lehká, je tedy vyrobena z materiálů, které jí to umožňují, zároveň z tohoto důvodu nemůže být tak odolná, třeba jako tretra turistická, která slouží i k chůzi, proto je vyrobena z pevnějších, ale také těžších materiálů.

Balet na kole

Pokud vyžadujete nejvyšší pohodlí při Vaší jízdě, zcela jistě se vyplatí objednat si boty šité na míru. Je velmi důležité, aby Vám bota dobře „padla“. Obuv bude vytvarovaná přesně podle Vaší nohy, navíc vyklínovaná v ose pedál-koleno-kyčel, s maximálním efektem odvětraná. Takže je to jen na Vás, čemu dáte přednost, výběr je veliký a odborníků, kteří Vám poradí, je mnoho.