Kdy do důchodu

Zajímá vás, kdy do důchodu půjdete vy? Neustále probíhají debaty o důchodové reformě a média nás nabádají k uzavření penzijních spoření co nejdříve. Existují důchodové kalkulátory, které nám okamžitě po zadání základních údajů prozradí, jak dlouho ještě budeme muset pracovat. Pro výpočet přesnější částky bude třeba znát počet odpracovaných let, průměrné výdělky za posledních x read more ...
knihy-uvnitr-se-slivovici.jpg

Zajímá vás, kdy do důchodu půjdete vy? Neustále probíhají debaty o důchodové reformě a média nás nabádají k uzavření penzijních spoření co nejdříve.
Existují důchodové kalkulátory, které nám okamžitě po zadání základních údajů prozradí, jak dlouho ještě budeme muset pracovat. Pro výpočet přesnější částky bude třeba znát počet odpracovaných let, průměrné výdělky za posledních x let a další. Informujte se na příslušných webech nebo přímo na OSSZ a dozvíte se vše o tom, kdy do důchodu.

Hranice odchodu do důchodu se posunula

V každém případě je jasné, že generace „mladých důchodců“ končí. Věková hranice odchodu do starobního důchodu se totiž posunula z 60 na 65 let. Neptejte se tedy důchodová kalkulačka, počítejte a hlavně začněte si na něj šetřit.