Oslava narozenin s rodinou a přáteli

Každoročně slavím narozeniny dohromady se svojí sestrou, ačkoli je má až dva týdny po mně. Rády totiž vždy sezveme celou naši rodinu a pár nejbližších přátel, a protože se oslava koná na přelomu května a června, často volíme venkovní prostředí. Jednou je to na babiččině chalupě za městem, podruhé na menším pozemku s chatkou, read more ...
knihy-uvnitr-se-slivovici.jpg

Každoročně slavím narozeniny dohromady se svojí sestrou, ačkoli je má až dva týdny po mně. Rády totiž vždy sezveme celou naši rodinu a pár nejbližších přátel, a protože se oslava koná na přelomu května a června, často volíme venkovní prostředí. Jednou je to na babiččině chalupě za městem, podruhé na menším pozemku s chatkou, jež vlastní rodiče. Vždy připravujeme bohaté občerstvení, nejrůznější chuťovky a chlebíčky, moderní slané pečivo nebo grilované maso. Nechybí soudek piva a kvalitní víno.

Detail, na kterém záleží

Jak jsme se ale se sestrou přesvědčily při první oslavě, na jeden malý detail jsme zapomněly. Na chalupě je sice krásná velká zahrada i betonová terasa, ale bez střechy. A jaké to bylo překvapení, když se blankytné nebe najednou zatáhlo a přišel déšť. Zmoklo jídlo i naše babičky. Hned další rok jsme proto neváhaly, a vybraly z párty stanů takový, který je na naše rodinné sešlosti dostačující, a přitom plně funkční.