Šetřit je dogma

Mít vlastní nové oblečení je výsadou těch, co se narodili jako první. Jakýkoli další sourozenec má smůlu a může si být naprosto jistý, že když ne vše, alespoň velkou část oblečení bude nosit z druhé ruky, tedy právě po starším sourozenci. Nejhorší na tom ale je, že se rodiče ani neobtěžují se zeptat, jestli nám read more ...
knihy-uvnitr-se-slivovici.jpg

Mít vlastní nové oblečení je výsadou těch, co se narodili jako první. Jakýkoli další sourozenec má smůlu a může si být naprosto jistý, že když ne vše, alespoň velkou část oblečení bude nosit z druhé ruky, tedy právě po starším sourozenci. Nejhorší na tom ale je, že se rodiče ani neobtěžují se zeptat, jestli nám to nevadí, zda se v tom cítíme alespoň normálně, když ne dobře a nedají nám na výběr ani za cenu nějaké naší aktivity, který by přenesla peníze, následně pak pro nás třeba několik dámských bund. Prostě ušetří a basta.

Teplo pro lidi bez domova

Vozím je už dva týdny v autě a nejsem schopná se tam stavit. Každý rok si dělám probírku svého šatníku a vyberu něco pro azylový dům, kde bydlí opuštěné maminky s dětmi a také něco pro lidi bez domova. Obzvlášť teď, když venku mrzne, až praští a já vozím čtyři zimní bundy v kufru. Vždycky, když si vzpomenu, říkám si, že zítra už určitě nezapomenu. Vážně na ně myslím, aby jim nebyla zima, ale ne dost na to, abych si na to vzpomněla ve chvíli, kdy jsem poblíž.